Techinside Google News
Techinside Google News

Samco hesap verileri çalındı mı?

Samco hesap verileri konusunda yeni bir iddia gündeme geldi. Bir hacker, bu verilere ulaştığını ve sattığını iddia etti.
- Advertisement -

Hacker, Hindistan’ın Samco hesap verilerinin çalındığını iddia etti. Bir bilgisayar korsanı, ülkenin borsaları için indirim komisyonculuğu alım satım hesapları sunan yaygın olarak kullanılan platformlardan biri olan Hintli çevrimiçi aracı kurum Samco Securities ile ilişkili kullanıcı kayıtlarını sattığını iddia ediyor.

Samco hesap verileri iddiası

Sahte bilgisayar korsanı, açıklanmayan bir miktara sattıkları bilinen bir siber suç forumunda Samco’dan ihlal edildiği iddia edilen verileri listeledi. TechCrunch’a, müşterilerin kişisel verileriyle eşleştiğini doğruladığımız, çalındığı iddia edilen verilerin bir örneği verildi.

Veri örneği, her kullanıcının tam adı, doğum tarihi, cep telefonu numarası ve e-posta adresi ve bireyin devlet tarafından verilen kalıcı hesap numarası veya PAN ID’si dahil olmak üzere 3.000’den fazla hesap sahibinin kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerini içeriyordu. Yorum almak için ulaşıldığında Samco, TechCrunch’a herhangi bir veri ihlali veya sızıntısına ilişkin dahili gösterge veya rapor olmadığını söyledi.

Samco Securities’in uyumluluk sorumlusu Manashvi Thakur: “Siber güvenlik ekibimiz, önlem olarak sistemlerimizin bütünlüğünü ve güvenliğini sağlamak için kapsamlı bir inceleme yürütüyor. Katı veri koruma protokollerimiz mevcut ve olası güvenlik açıkları veya ihlallere karşı sistemlerimizi sürekli olarak izliyoruz. İncelememiz sırasında herhangi bir sorun tespit edilirse, derhal ve uygun önlemleri alacağız” dedi.

Mart 2015’te kurulan Samco, hisse senetlerine, vadeli işlemlere ve opsiyonlara, emtialara ve para birimlerine yatırım yapmak için sabit ücretli bir aracılık ve yatırım platformu sunmakta. Firmanın Android ve iOS platformlarında milyonlarca indirilen ticari uygulamaları var.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir