Samsung katlanabilir telefonu 2017’de tanıtacak

0

Samsung’tan sızan bilgilere göre, Güney Koreli dev elektronik üreticisi, merakla beklenen katlanabilir/kıvrılabilir ekrana sahip esnek telefonunu 2017’da tanıtmak üzere hazırlık yapıyor.

Şirket, kıvrılabilir ekrana sahip ilk telefon demosunu 2013 yılındaki bir konferansta basına göstermiş ve büyük ilgi toplamıştı. Ancak daha sonraki süreçte, teknolojinin henüz tüketicilerin yoğun kullanımına direnç gösterebilecek dayanıklılıkta olmadığı sebebini ileri sürerek, ürünü geliştirmenin zaman alacağını dile getirmiş ve kıvrılabilir ekran teknolojisini gündemden çekmişti.

Şimdiyse Güney Koreli şirketten sızan bilgiler, ekran teknolojisinin yeterince geliştiğini vurguluyor. Birkaç farklı model üzerinde çalıştığı duyulan Samsung bu modellerin tümünü veya bazılarını piyasaya sürmek üzere hazırlık yapıyor. Ürünlerden birinin, kozmetik aynası gibi açılıp kapanacak bir telefon olacağı ve katlanabilir ekran teknolojisi sayesinde, açılınca dev ekranlı bir telefona dönüşeceği söyleniyor. Diğer bir model ise 5 inçlik telefon formatında gelecek ancak ekranı açılınca 8 inçlik tablete dönüşecek.

Ekran teknolojilerinin, Apple ve Samsung arasındaki yeni savaş cephesi olması bekleniyor. Güney Koreli şirketin kıvrılabilir ekranlar üzerinde çalıştığını yıllar önce duyurmasına rağmen Apple’ın henüz bu konuda hiç konuşmamış olmasının, Apple’ın çok gizli şekilde yeni ürünler üzerinde çalışmasına bağlanıyor. Diğer bir deyişle, 2017’de Apple ve Samsung sürpriz şekilde katlanabilir ve kıvrılabilir ekranlara sahip yeni cihazları piyasaya sürerek yavaşlayan satışlarını yeniden canlandırmak isteyebilirler.

Apple, düşen iPhone satışları konusunda tüm iPhone’ların artık birbirine benzediği eleştirisini alırken, Güney Koreli elektronik devi de çok yüksek sayıda telefonu çok düşük kar marjıyla sattığı için umduğu yüksek kazanç seviyesine ulaşamıyor ve çok daha yüksek kar marjıyla satabileceği, piyasada rakipsiz yüksek teknoloji ürünleri geliştirmeye çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>