Samsung 3 nm yonga seti geliştiriyor

0

Samsung 3 nm yonga

Samsung 3 nm yonga seti ile bu alandaki ilk şirketlerden biri olmaya hazırlanıyor. Daha hızlı ve daha verimli yonga setleriyle, daha güçlü sistemlerin geliştirilmesi hedefleniyor.

Samsung 3 nm yonga seti için çalışıyor

Yonga setleri, mevcut donanımların performansını doğrudan etkiliyor. Daha yüksek performanslı yonga setleriyle, daha hızlı sistemler oluşturulabiliyor.

Günümüzde 7 nm ve 5 nm yonga setlerine yönelik girişimler devam ederken Samsung, 3 nm yonga seti geliştirerek geleceğe yatırım yapıyor. 

Samsung tarafından yapılan açıklamada, 3 nm yonga setlerinin 5 nm yonga setleri ile kıyaslandığında güç tüketiminin yüzde 50 daha az olduğu belirtiliyor. Ayrıca bu yonga setinin, yüzde 30 ila yüzde 35 daha hızlı bir performans sağladığı da vurgulanıyor.

Samsung, 2030 yılına kadar yonga setleri üretiminde dünya devi olmak için 111,85 milyar dolar yatırım yapacağını da açıklamıştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>