Samsung 5G’li telefon satışlarında lider

0

Samsung 5G telefon satışlarında yüzde 74 paya sahip

5G özellikli akıllı telefon satışlarında Samsung’un ilk sırada olduğu açıklandı. Araştırma firması IHS Markit’in verdiği bilgiye göre, Samsung bu yılın üçüncü 5G’li telefon satışlarında yüzde 74 paya sahip görünüyor. Bu veri Samsung’un dünyada üçüncü çeyrekte 4,3 milyon 5G’li telefonun 3,1 milyonluk kısmını sattığını ortaya koyuyor. Şirket, 2Ç’te satılan 3,2 milyonluk telefonun 1,5 milyonluk bölümünü satmayı başarmıştı.

Samsung’un ulaştığı rakamları değerlendiren IHS Markit Kıdemli Analisti Gerrit Schneemann, Samsung’un burada hızlı gelişen Güney Kore piyasasında satışlarını artırmak için yurtiçindeki avantajını kullandığını söyledi. Samsung ayrıca 5G tarafında en fazla bu özelliğe 5 model sunarak portföyünü geniş tuttu.

Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G, 1,6 milyon sattı

Markalara göre satışlara baktığımızda ise Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G’nin 1,6 milyon ile en çok satılan model olduğunu görüyoruz. LG ve Vivo 400 binlik satışıyla Samsung’u takip ederken, Huawei, Oppo ve Xiaomi de 100 binlik satışı yakalamış durumda. Bununla birlikte, 5G özellikli telefonların ortalama satış fiyatlarının bu özelliğe sahip olmayanlara göre üç kat daha pahalı olduğu aktarılıyor. Buna göre, 5G özellği olmayan bir telefonun ortalama satış fiyatı 309 dolar seviyesinde bulunduğu belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>