Samsung akıllı telefon fabrikasını kapatıyor

0

Samsung akıllı telefon

Çin’de Pazar payı gün geçtikçe düşen Samsung akıllı telefon fabrikalarından birini kapatıyor. Çin’de telefon sektörü, Xiaomi gibi yerli üreticilerin eline geçmiş durumda.

Samsun akıllı telefon fabrikası için yeni karar aldı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un, Çin’de iki adet akıllı telefon fabrikası bulunmaktaydı. Ancak bir türlü Çin’de tutunamayan şirket, buradaki fabrikalarından birini kapatma kararı aldı. Bu karar ile Samsung’un Çin piyasasında küçülmeye gittiğini söyleyebiliriz. Çin’de özellikle Xiaomi ve Vivo gibi yerli markaların kullanımı, bu alanda yabancı markaları zor duruma sokuyor.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi, Çin’deki üretimini azaltıyor olsa da diğer ülkelere yatırımlarına devam ediyor.

Samsung Electronics geçtiğimiz aylarda Hindistan’da cep telefonu üretim planlarını duyurdu. Dünyanın en büyük mobil fabrikası olarak lanse edilen tesis, aşamalı olarak 2020 yılında açılacak. İlk olarak yıllık 68 milyon ünitelik üretim, 120 milyona çıkarılacak. Hindistan pazarında ise Xiaomi ile Samsung liderliği paylaşıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>