Samsung AR gözlük ortaya çıktı

0

Samsung AR gözlük projesi için yeni bir patent aldı. Ortaya çıkan iddialara göre Samsung AR gözlük, 2020 yılında piyasaya çıkacak.

Samsung AR headset patenti alındı

Samsung, artırılmış gerçeklik destekli gözlük tasarımları üzerinde uzun süredir çalışmaktaydı. Bu çalışmaların sonunda Samsung, fiziksel bir tasarım için yeni bir patent aldı.

Üç boyutlu taslak tasarımın görüldüğü patente göre, yeni AR gözlükte iki adet kamera ve iki adet ekran yer alacak. Bunun yanı sıra gözlükte ufak bir yerleşik hoparlör de bulunacak.  Teknik detayları henüz netleşmeyen gözlüğün, akıllı telefon bağlantısın kablo üzerinden kurabileceği belirtiliyor.

2020 yılında kesin olarak tanıtılması beklenen gözlüğün Samsung AR headset ismiyle duyurulması ve Galaxy S11 ailesiyle birlikte satışa çıkarılması bekleniyor. Gözlüğün iPhone’larla da bağlantı kuracak olması, en önemli avantajları arasında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>