Samsung Başkanı yasa dışı madde kullandı

0

Samsung Başkanı yasa dışı madde

Samsung Başkanı yasa dışı madde kullanımı ile ilgili iddiaları doğruladı. Lee, söz konusu iddiaları kabul ettiğini açıkladı.

Samsung Başkanı yasa dışı madde kullanımı ile suçlandı

Samsung Başkanı Jay Y. Lee, mahkemede kontrollü bir maddeyi yasa dışı kullandığını itiraf etti. Yöneticinin yasal sorunları Ağustos ayında rüşvetten mahkum edildikten sonra şartlı tahliye ile serbest bırakılmasına rağmen devam etti.

Lee, Seul Merkez Bölge Mahkemesinde görülen ilk duruşmada, 2015’ten 2020’ye kadar 41 kez anestezide kullanılan bir yatıştırıcı olan propofol aldığını söyledi.

Lee’nin Ağustos ayında serbest bırakılması, ABD’de planlanan 17 milyar dolarlık bir çip fabrikasının yeri de dahil olmak üzere Samsung Electronics Co Ltd ve bağlı kuruluşlarında alınan önemli kararların beklentilerini artırdı.

Lee için 70 milyon won (58,327 dolar) para cezası ve 17 milyon won ek ücret talep eden savcılar, Lee’ye meşru bir tedaviyle ilgisi olmayan propofol verildiğini söyledi. Lee bu iddiaları kabul etti.

Lee aynı zamanda, 2015 yılında iki Samsung firmasının 8 milyar dolarlık birleşmesi ile ilgili hisse senedi fiyat manipülasyonu ve muhasebe sahtekarlığıyla suçlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>