Techinside Google News
Techinside Google News

Samsung Biometric Card IC ile yeni nesil ödeme

Samsung Biometric Card IC ödeme teknolojileri alanına yeni bir soluk getiriyor. Bu çözüm ile PIN veya imza ihtiyacı ortadan kalkıyor.
- Advertisement -

Samsung Biometric Card IC ödeme teknolojileri alanına yeni bir soluk getiriyor. Bu çözüm ile PIN veya imza ihtiyacı ortadan kalkıyor.

Samsung Biometric Card IC, Ocak ayında CES’te tanıtıldı. Samsung, cihazın nasıl çalıştığını ve çeşitli özelliklerini açıklayan yeni bir video da dahil olmak üzere teknoloji hakkında daha fazla ayrıntı paylaştı.

Samsung’un Biometric Card IC’si, biyometrik kartlara günlük işlemleri daha güvenli ve rahat hale getirmek için ihtiyaç duydukları çeşitli şeyleri sunan hepsi bir arada bir güvenlik çözümü. Bu yeni parmak izi güvenlik yongası, Siber Güvenlik ve Kişisel Gizlilik kategorisinde CES 2023 En İyi İnovasyon Ödüllerinin sahibi seçildi. Temel olarak kart, aşağıdaki videoda görüldüğü üzere tanımlı kişinin parmak izi ile eşleştiğinde aktif hale geliyor.

PIN veya imza yok

Biyometrik kart adı verilen yenilikçi bir ödeme kartı teknolojisi, kart sahiplerine kişisel kimlik numarası (PIN) veya imza yerine parmak izlerini kullanarak satış noktasında (POS) kimliklerini doğrulamak için güvenli ve kolay bir yol sunuyor. Kart sahiplerinin yüksek değerli işlemler için PIN girmesine gerek kalmıyor, bu da işlemleri daha hızlı ve daha kolay hale getiriyor. Ek bir güvenlik katmanı, kart veya PIN hırsızlığıyla ilgili endişeleri azaltıyor ve özellikle seyahat ederken kartı kullanma konusundaki güveni artırıyor. Çünkü kartınız çalınsa veya kaybolsa bile hileli ödemeler konusunda endişelenmeye gerek kalmıyor.

Kayıt sırasında karta en fazla üç dijital parmak şablonu eklenebiliyor ve biyometrik veriler kartta güvenli bir şekilde saklanıyor. Yayıncının politikasına bağlı olarak, kayıt evde veya yayıncı tarafından seçilen gözetim altında, yüz yüze bir yerde yapılabilir. Kart sahipleri, ödeme yapmak için, kayıtlı parmakları, genellikle baş parmakları, kartta yerleşik bir sensör üzerine yerleştirilerek biyometrik kartlarına dokunabilir veya standart bir EMV satış noktası terminaline takabilirler. Biyometrik kart, kart kullanıcısının kimliğini anında doğrulayarak PIN girme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Biyometrik eşleştirme başarılı olursa, kart kullanıcısının kimliği doğrulanır ve işlem devam ediyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir