Samsung biyometrik kart geliştirecek

0

Samsung biyometrik kart

Mastercard ile ortaklık kuran Samsung biyometrik kart geliştirecek. Parmak izi sensörlü biyometrik kart güvenli işlem imkanı sunacak.

Mastercard ile Samsung biyometrik kart geliştirecek

Finansal teknolojilerde yaşanan gelişmeyle birlikte hızlı ve güvenli ödeme günümüzün olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Daha güvenilir işlem imkanı sunmak için Samsung ile Mastercard önemli bir ortaklığa imza attı.

Bu ortaklıkla birlikte ikili, parmak izi tarayıcısı bulunan biyometrik kart geliştirecekler. Bu kartla birlikte kullanıcılara güvenli ve temassız ödeme imkanı sunulacak. Güvenlik yonga seti bulunacak olan biyometrik kart, Mastercard’ın ödeme teknolojisiyle entegre olacak.

Samsung Card destekli olacak biyometrik kartın 2021 yılında kullanıma geçebileceği belirtiliyor. Samsung’un kıdemli yöneticilerinden Harry Cho, pasaportlardan kredi kartlarına kadar farklı güvenlik çözümlerinden yararlanacaklarını ve rahatlıkla kullanılacak bir ortam sunacaklarını duyurdu. İlk olarak Güney Kore’de piyasaya sürülecek olan biyometrik kartlar, ilk etapta kurumsal kredi kartı olarak hizmet verecek. Kullanıcılardan gelen tepkilere göre ise yaygınlaşma sürecine geçilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>