Samsung çip üretimine 1 milyar dolar yatırıyor

0

Güney Koreli elektronik devi Samsung, ABD’deki Teksas’taki işlemci üretim tesisini güncellemek ve güçlendirmek için 1 milyar dolarlık bütçe ayırdı.

Samsung bu yatırımla birlikte işlemcilerinin akıllı telefon pazarında daha fazla pazar payı kazanmasını umut ediyor.

1 Milyar dolarlık yeni yatırım, Güney Koreli üreticinin Teksas’taki fabrikasında Exynos tabanlı işlemcileri üretme yeteneğini geliştirecek. Bu da daha fazla telefon üreticisinin Exynos işlemcilerini daha düşük maliyetle edinebilmesi anlamına gelecek.

Fırtına öncesi hazırlığı için 1 milyar dolar

Teksas’taki fabrikada ekstra 500 kişinin daha istihdam edilmesini sağlayacak yatırım 2017’nin ortasında tamamlanacak. Bu tarihten sonraysa şirket daha fazla Exynos işlemci siparişi alabilecek.

1 milyar dolarlık yeni yatırım aynı zamanda yaklaşan büyük “mobil işlemci savaşı” için Güney Koreli şirketin hazırlığı olarak görülüyor. Qualcomm daha henüz 47 milyar dolarlık bir satın alma açıklamışken ve Intel de iPhone’lara girmek için Apple’a baskı yapıyorken, firmanın Exynos’u daha düşük maliyetle üretebilmesi ve kendine acilen yeni müşteriler bulması gerekiyor. Teksas’taki yatırım bu konuda Güney Koreli üreticinin elini güçlendirmiş olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>