Samsung, depolamada çıtayı yükselten 970 EVO Plus’ı tanıttı!

0

Samsung, bugün NVMe (Non-Volatile Memory Express) SSD ailesine eklediği 970 EVO Plus modelini tanıttı. Performans ve yüksek kapasitesi ile Samsung 970 EVO Plus, depolama alanında çıtayı bir üst seviyeye taşıyor. Samsung bu SSD ile, BT personellerinin ve oyuncuların işlerini çok daha hızlı bitirmelerini hedefliyor.

Samsung Electronics Türkiye’nin Veri Depolama Ürünlerinden Sorumlu Müdürü İsa Tolu yaptığı açıklamada; “2015’te tüketici pazarına ilk NVMe SSD modelini sunduğumuzdan beri, Samsung olarak SSD tasarımı ve performansındaki teknik sınırları zorlamaya devam ediyoruz. Samsung’un en yeni beşinci nesil V-NAND teknolojisine sahip olan 970 EVO Plus; 4K içerik düzenleme, 3D modelleme, simülasyonlar ve yeni nesil oyunlar gibi zorlayıcı görevler için kendi sınıfında çok iyi bir performans sunuyor.” dedi.

Yazma hızı artarken, güç tüketimi düşüyor!

Bir önceki modele göre yazma hızında yüzde 57 artış olmasına rağmen güç tüketiminde önemli ölçüde azalma kaydedilmiş. 970 EVO Plus, 3500 MB/s‘e varan sıralı okuma ve 3300 MB/s‘e kadar sıralı yazma hızı sunuyor. Rastgele okuma hızı 620.000 IOPS‘a, yazma hızı ise 560.000 IOPS‘a kadar çıkabilmekte. Samsung toplamda beş yıl çalışma süresi veya 1.200 TB veri yazma garantisi sunuyor.

970 EVO Plus; 250 GB, 500 GB ve 1 TB kapasite seçenekleri ile tüm dünyada satışa sunulacak. 2 TB kapasiteli model ise Nisan ayında piyasaya çıkmış olacak.

Samsung EVO 970 ile EVO 970 Plus teknik özellik karşılaştırma tablosu:

970 EVO Plus

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>