Samsung derinlik odaklı sensör tanıttı

0

Samsung derinlik odaklı sensör

Samsung derinlik odaklı sensör ISOCELL Vizion 33D’i tanıttı. Bu sensör, yüz tanıma ve sanal gerçeklikte kullanılabilecek.

Samsun derinlik odaklı sensör: ISOCELL Vizion 33D

Görüntü teknolojilerinde ihtiyaçta yaşanan çeşitlilikle sensör teknolojilerinde de dönüşüm yaşıyoruz. Samsung, yeni ihtiyaçları karşılayabilecek bir sensör teknolojisine imza attı.

Samsung tarafından tanıtılan ISOCELL Vizion 33D isimi yeni sensör, derinlik odaklı olmasıyla ön plana çıkıyor. Derinlik odaklı 3D ToF sensörler; derinlik efekti, yüz tanıma ve sanal gerçeklik gibi alanlarda yüksek performans gösterirken, Samsung bu alanda yeniliğe imz attı.

ISOCELL Vizion 33D sensör, 4 bağlantılı demodülasyona sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Böylelikle her piksel 0, 90, 180 ve 270 dereceden aynı anda sinyal alabiliyor. Bu da hareketli sensörlerde bile düşük gecikmeli algılama sağlıyor.

Samsung bu sensörün özellikle yüzde tanıma, 3D tarama, sanal gerçeklik uygulamalarının yanı sıra fotoğraf ve video bulanıklaştırmada yüksek performans sunacağını belirtiyor. Sensörün çıkış tarihiyle ilgili ise henüz resmi bir bilgi verilmedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>