Samsung Display ekran tedariki için lisans aldı

0

Samsung Display ekran

Samsung Display ekran tedariki için ABD’den lisans aldı. Huawei’ye uygulanan ağır ambargolara rağmen Samsung Display, ticaret lisansı alabildi.

Samsung Display ekran tedariki için Huawei ile ticaret yapacak

ABD ile Huawei arasında yaşanan gerginlik uzun bir süre daha bitmeyecek gibi görünüyor. Ancak ABD tarafı, Huawei ile ticaret yapmak isteyen firmalar için kısmen de olsa esneklik tanıyabiliyor.

Huawei’ye uygulanan ambargoya rağmen Huawei ile ticaret yapmak isteyen Intel, AMD ve TSMC daha önce ticaret lisanslarını almışlardı. Ancak ABD, bu ticaret lisansını belirli şartlara bağlamıştı.

Son olarak ise Samsung Display, ekran tedarikinde Huawei ile ticaret yapabilmek için ABD’den ticaret lisansı aldı. Samsung’un en önemli müşterileri arasında yer alan Huawei, özellikle de OLED siparişleriyle ön plana çıkıyor. Alınan bu ticaret lisansıyla birlikte belirli kapsamda ekran tedariki yapılacak.

Ticaret lisansıyla ilgili detaylar henüz net olarak açıklanmadı ancak ABD’nin en fazla yüzde 10 oranında kendi teknolojisinin kullanıldığı bantlardan üretim yapmaya izin verdiği düşünülüyor. Bu da tedariki sağlanacak teknolojinin kısmen eski olabileceği anlamına geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>