Samsung DRAM üretiminde sorunlar yaşıyor!

0

Samsung DRAM

Samsung DRAM üretimiyle ilgili geleceğe yönelik önemli planlar yapmıştı. Ancak teknoloji devi, DRAM üretiminde ardı ardına sorunlar yaşamaya devam ediyor.

Samsung DRAM üretiminde şanssızlık devam ediyor

Teknoloji devleri, zaman zaman üretim hatlarında büyük çaplı sorunlar yaşayabiliyor. Hatta Tesla Model 3 üretimiyle ilgili yaşadığı ciddi sıkıntılar nedeniyle yaklaşık 1 yıl boyunca ekonomik sorunlarla mücadele etmişti.

Bu kez benzer bir durum ise Samsung’un başına geldi. Samsung’un döküm tesislerinde meydana gelen hata nedeniyle, 10 nm DRAM üretiminde bozukluklar yaşandı. Bazı DRAM’ler üretim hattından hatalarda, hatta hiç çalışamayacak şekilde çıktı.

Hatanın kısa sürede fark edilmesi sonrasında üretim bantlarının hemen durdurulduğu ve müdahale edildiği belirtiliyor. Ancak Samsung’un zararının on milyonlarca dolar seviyesinde olabileceği söyleniyor.

Samsung, 2030 yılı için yarı iletken sektörünün lideri olmayı hedeflediğini duyurmuştu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>