Samsung drone teslimatı için iş birliği yapıyor

0

Samsung drone teslimatı

Samsung drone teslimatı için Manna isimli şirketler iş birliği yapıyor. Denemeler İrlanda’da küçük bir kasabada yapılacak.

Samsung drone teslimatı için iş birliğinde

İrlanda’nın Galway ilçesinde küçük bir kasaba olan Oranmore’da artık drone’lu teslimatların geleceği için çalışılacak. İrlandalı drone teslimat şirketi Manna ile Samsung ortaklık kurduğunu duyurdu.

Bu ortaklıkla Oranmore’da Samsung’un İrlandalı çevrimiçi mağazasından bir kişi tarafından sipariş verildiğinde, teslimatlar drone ile yapılacak. Telefonlar ve akıllı saatler gibi küçük elektronik cihazların “3 dakika içinde teslim edileceği” sözü verildi.

Manna, Samsung’un duyurusuna göre teslimatları tamamlamak için “özel olarak geliştirilmiş havacılık uçağı” kullanıyor. Drone’ların saatte 60 kilometre hızı aşma kabiliyeti, bu teslimat sürelerini garanti eder nitelikte. Ancak bu drone’lar sevkiyat merkezlerinden yalnızca 2 kilometre yarıçap içinde çalışabiliyor. Dolayısıyla kapsamlı bir teslimat ağından söz edemeyiz.

Oranmore bölgesi drone’lu teslimatları bir hayli alışık. Oranmore’da yaşayan insanlar, Manna’nın 2020’de Tesco market zinciri ile güvence altına aldığı bir anlaşma sayesinde, marketten ilaçlara kadar birçok şeyi drone’larla teslim alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>