Samsung ekran tedariki için rotasını belirledi

0

Samsung ekran tedariki

Samsung ekran tedariki konusunda en büyük rakiplerinden biri olan LG ile anlaştı. Anlaşmayla Samsung, LG Display’den ekran alacak.

Samsung ekran tedariki için LG’yle anlaştı

Son yıllarda LCD üretimi konusunda planlamalar yapan Samsung, malzeme tedariki konusunda birçok görüşme yapmaktaydı. Samsung bu konuda çözümü, en büyük rakibinden buldu.

Ekran sektöründe yaşanan büyümeyle Samsung’un yeni ürünler piyasaya sürmek istemesi, bununla birlikte önemli bir tedarik sorununu da gündeme getirdi. Özellikle de QLED ve OLED üretimi için çalışan Samsung, LCD ekranların tedariki için LG ile anlaşmaya vardı.

LG’nin ekran konusunda uzmanlaşan şirketi LG Display ile yapılan anlaşma kapsamında, tedarik için 833 milyon dolarlık bir anlaşma yapıldı. Tedarik sorununu çözen Samsung’un uzun vadeli planlamaları bulunduğunu da düşününce, LG Display ile uzun soluklu bir çalışma yapacağını söyleyebiliriz.

Samsung ile LG arasındaki iş birliği aslına 3 yıl öncesine dayanıyor. Daha önce Sharp ile mahkemelik olan Samsung, yaşadığı sorunlar nedeniyle LG Sharp ile anlaşmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>