Samsung Electronics gelir beklentisini artırdı

Samsung’un isteğe bağlı cihaz bulma hizmeti SmartThings Find, şimdiye kadar 300 milyon kayıtlı cihaz buldu. Temmuz 2022’den bu yana 100 milyondan fazla kayıtlı nokta, SmartThings Find ağına eklendi.

Samsung Electronics gelir beklentisi ile ilgili yeni bilgiler paylaştı. Samsung, ön tahminlerinde en iyi dönemlerden birini geçirdiğini söyledi.

Samsung Electronics gelir beklentisini paylaştı

Samsung Electronics, sunucu bellek yongalarına yönelik güçlü talebin ve çip sözleşmeli üretimindeki yüksek marjların yardımıyla dördüncü çeyrek işletme karının büyük olasılıkla yıllık yüzde 52 artarak dört yılın en yüksek çeyreğine yükseldiğini söyledi.

Dünyanın en büyük bellek yongası ve akıllı telefon üreticisi, Ekim-Aralık karını 11.5 milyar dolar (13.8 trillion won) olarak tahmin etti. Bu teknoloji devinin 2017’nin 4. çeyreğinden bu yana en yüksek dördüncü çeyrek işletme karı olacak.

Şirket, kısa bir ön kazanç açıklamasında, gelirin muhtemelen bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 23 artarak 76 trilyon won’a yükseldiğini söyledi. Samsung, 27 Ocak’ta ayrıntılı kazançlarını açıklayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz