Samsung elektrikli araç bataryalarına yatırım yapıyor

0

Samsung elektrikli araç bataryaları

Samsung batarya teknolojisindeki deneyimini, elektrikli araçlar için de kullanacak. Samsung elektrikli araç bataryaları için dev yatırım yapacak.

Samsung elektrikli araç bataryaları 1 milyar dolar yatırım yapacak

Akıllı telefonlarıyla biliniyor olsa da Samsung birçok alanda ileri mühendisliğe sahip. Batarya üretimi konusunda da dünyanın sayılı üreticileri arasında yer alan Samsung, bu deneyimini elektrikli araçlarda kullanmayı hedefliyor.

Elektrikli araç bataryalarına yönelik talebin artması nedeniyle, Samsung büyüyen bu ekosistemden pay almaya hazırlanıyor. Samsung SDI, Macaristan’da bulunan fabrikasında üretim kapasitesini iki katına çıkararak bu konudaki ilk adımı atacak. Bunun için ise 890 milyon dolarlık dev yatırım yapılacak.

Elektrikli araç sektöründe baskın konumda olmak isteyen Samsung, elektrikli araç batarya üretimi kapasitesini yıllık 1 milyona çıkacak.

Ayrıca Avrupa’da birçok ülkenin fosil yakıtlı araçları yasaklama planı, bu alandaki talebin artmasına neden oluyor. Samsung batarya üretimini artırarak, otomotiv sektörünün dev üreticileri ile ortaklık da kurabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>