Samsung en iyi üç aylık dönemini geçirdi

Samsung en iyi üç aylık dönemi
Samsung en iyi üç aylık dönemi

Son yıllara kıyasla Samsung en iyi üç aylık dönemini bu yılın üçüncü çeyreğinde geçirdi. Samsung, 108 yılının ötesine geçmeyi başardı.

Samsung en yi üç aylık dönemini bildirdi

Samsung Electronics, artan yonga fiyatları ve yeni amiral gemisi akıllı telefon lansmanları için ekran satışlarının etkisiyle üçüncü çeyrek işletme karında yüzde 28’lik bir artış bildirdi. Böylelikle şirket son üç yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Samsung Temmuz-Eylül karını 13.3 milyar dolar duyurdu. Böylelikle 2018 üçüncü çeyreğinden bu yana en yüksek kâr bildirilmiş oldu. Analistler, artan yonga fiyatları ve sevkiyatlarının yanı sıra Samsung’un yonga sözleşmeli üretim işindeki karlılıktaki artışın, yonga bölümünün faaliyet karını bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 79 artırdığını söyledi.

Yarı iletkenler, yılın ilk yarısında Samsung’un işletme karının yaklaşık yarısını oluşturdu. Yarı iletkenler, yılın ilk yarısında Samsung’un işletme karının yaklaşık yarısını oluşturdu. Analistler, kişisel bilgisayarlara olan talep ve akıllı telefon sevkiyatlarının da düşebileceği için yonga fiyatlarının bu çeyrekte düşmesini bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz