Samsung ev robotu Bob Handy’i duyurdu

0

Samsung ev robotu

Son dönemde akıllı ev teknolojilerine yönelik çalışmalarını sürdüren Samsung, CES 2021’de yenilikçi bir robot tanıttı. Samsung ev robotu Bob Handy ile büyük ses getirecek.

Samsung ev robotu tanıttı

Samsung Bot Handy isimli robotu ile akıllı ev teknolojilerine büyük bir yenilik getiriyor. Bot Handy, adeta ev içinde bir yardımcı gibi görev yapabiliyor.

Aslında beklenenin aksine insansı bir görünümü bulunmayan robot, ince ve uzun bir fiziksel yapıya sahip. Üzerinde bulunan kol sayesinde ise yüksek yerlere de ulaşabiliyor. Yapay zeka destekli robot, bulaşık makinesini boşaltma, şarap kadehinizi yenileme gibi hassas işleri sorunsuz bir şekilde yapabiliyor.

Samsung, Bot Handy’nin henüz geliştirme aşamasında olduğunu belirtiyor. Ancak bir nesneyi taşırken ne kadar kuvvet uygulayacağını ayarlayabilmesi gibi hassas yeteneklerini göz önüne aldığımızda, Bot Handy bir başarılı diyebiliriz.

Samsung’un üst düzey yöneticilerinden Sebastian Seung, Bot Handy’nin ihtiyaç duyulabilecek her yerde en büyük yardımcı olacağını söylüyor. Handy’nin üzerinde bulunan dijital gözler de robotu bir hayli farklı kılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>