Samsung Galaxy S8 ile sağlıkta S Sağlık adımını atabilir

0

Samsung’un bir sonraki amiral gemisi olacak Galaxy S8 modelinde, Apple’ın HealthKit ve CareKit uygulamalarına karşılık yeni bir sağlık uygulamasının geliştirilebileceği belirtildi. Gündeme gelen iddialarda Apple uygulamalarından daha başarılı, doktorlardan çevrimiçi danışmanlık hizmetinin alınabileceği ve tıbbi ücret ödemeyi de kapsayacak S Sağlık uygulaması için son hazırlıkların yapıldığı öne sürüldü.

Samsung’un bu konudaki en önemli destekçileri doktor ve sağlık merkezlerinin yanı sıra hastalıklar ve ilaçlar hakkında bilgi toplamasına izin verecek Amwell ve WebMD gibi şirketler. Hasta ve hekim arasında yapılacak tüm işlemlerde uygulama kolayca kullanılabilecek. Randevu almak, randevu bilgilerini kontrol etmek, hastalıkların semptomları, fotoğrafları göndererek bilgi alabilmek, reçeteleri saklamak ve kaydetmek, doktorlara ödeme yapmak ve sosyal güvence durumlarının ayrıntılı olarak girilebilmesi S Sağlık uygulaması ile mümkün olacak.

S Sağlık İle Tüm İhtiyaçlar Karşılanacak

S Health olarak adlandırılacak uygulamada sağlık konusundaki bilgi ihtiyacı da karşılanacak. Bu kapsamda yerel olarak pek çok farklı sağlık desteği uygulamada yer alacak. En yakın sağlık merkezinin nerede olduğu, sağlık merkezlerinin adres ve telefon bilgileri ve uygulamadan çıkmadan acil yardımı arayabilme uygulamanın en önemli yetenekleri arasında yer alacak.

S Health güncellemesinin Galaxy S8 ile başlaması beklenirken tam olarak tarih bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>