Samsung güneş enerjili kumanda tanıttı

0

Samsung güneş enerjili kumanda

CES 2021’e sayılı günler kalmasına rağmen Samsung yeni ürünler tanıtmaya devam ediyor. Samsung güneş enerjili kumanda ile dikkatleri üstüne topladı.

TV’lerin ardından Samsung güneş enerjili kumanda tanıttı

CES 2021’de birçok yenilikçi ürün ve teknoloji tanıtması beklenen Samsung, takipçilerini şaşırtarak farklı tanıtımları şimdiden yaptı. 4K ve 8K QLED TV’lerini tanıtan Samsung, bu kez güneş enerjisiyle şarj olan uzaktan kumanda ile karşımıza çıktı.

Eco Remote ismiyle tanıtılan bu kumanda, pil ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Yapay ve doğal ışıkla şarj olabilmesi sayesinde Eco Remote’ta pil bitmesi gibi bir sorun yaşanmıyor. Üstelik ihtiyaç durumunda ise USB-C ile kumanda şarj edilebiliyor.

Samsung’un açıkladığı verilere göre Eco Remote, önümüzdeki 7 yıllık süreçte 99 milyon adet AAA pil atığının önüne geçecek.

Tam dolu batarya ile yaklaşık 2 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabildiği belirtilen kumanda, yüzde 28 oranında geri dönüştürülmüş polietilen tereflalattan üretilmiş. Eco Remote kullanıcıları pil almaktan kurtarırken, çevre dostu bir ürün olma özelliği de taşıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>