Samsung hava şartları nedeniyle üretime ara verdi

0

Samsung hava şartları

Texas’ta son yılların en sert kış ayı geçiyor. Samsung hava şartları nedeniyle yaşanan enerji kesintilerinden dolayı, üretimde sorun yaşadı.

Texas’ta Samsung hava şartlarından etkilendi

Texas’ta daha önce eşi benzeri görülmemiş sertlikte bir kış ayı yaşanıyor. Uzun süreli enerji kesintileri halkı zor durumda bırakırken, şirketler de üretime ara vermek durumunda kaldı.

Samsung da bu zorlu hava şartlarından etkilenen şirketlerden biri oldu. Austin’de bulunan Samsung’un döküm fabrikası, hava şartları nedeniyle üretimini durdurdu. Günümüzde sınırlı sayıda yonga üretimi yapan bu tesislerde üretimde yüzde 1 seviyelerindeki düşüşler bile, fiyatlara doğrudan etki edebiliyor. Samsung’un Texas’ta üretime kısa süreli de olsa ara vermiş olması, piyasada büyük bir değişime neden olabilir.

Şu anda dünyadaki 300 nm üretimin yüzde 5’lik kısmı S2 tesislerinde gerçekleşiyor. Ayrıca bu tesiste modem, otomobil sistemleri ve SSD kontrolcüler için de üretim yapılıyor.

Texas’ta enerji kesintileri yaşanmaya devam ederken, Samsung’un normal üretim sürecine ne zaman döneceği henüz bilinmiyor. Eğer bu kesintiler kaynaklı üretim durması 1 haftayı bulursa,  Samsung’un üretimi yüzde 1 ila 2 oranında azalabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>