Samsung hisseleri yükselişte

0

Samsung hisseleri

Pandemi döneminde birçok şirketin hisse değeri düşmüştü. Ancak Samsung hisseleri yükselişe geçerek pandemi öncesi döneme ulaştı.

Samsung hisseleri toparlanıyor

Pandeminin başlangıcı birçok şirket için belirsizliğe neden olmuş ve hisse değerlerinde düşüş gerçekleşmişti. Yaşanan belirsizlik ortamı, teknoloji devleri için kısmen geçiyor gibi görünüyor.

The Korea Economic Daily tarafından paylaşılan habere göre JP Morgan 3,41 milyon adet, Meril Lynch ise 2,22 milyon adet Samsung hissesi aldı. Bireysel yatırımcılar ise yaklaşık 2,26 milyon değerinde hisse alarak önemli bir yatırıma imza attı.

Yatırımcılardan gelen bu talepte Samsung’un hisseleri yükselişe geçti. Hisse değeri 57 dolara ulaşan Samsung, pandemi öncesindeki dönemle aynı seviyelere gelmeye başardı. Bu yükselişin 2021 yılında ise Samsung için sürekli olması bekleniyor. Özellikle DRAM pazarında büyüme kaydetmesi beklenen ve akıllı telefon pazarının en büyük DRAM  tedarikçisi olan Samsung’un hisseleri 2021’de daha fazla artış gösterebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>