Samsung ikinci çeyrekte ne kadar değer kazandı?

Samsung ikinci çeyrek
Samsung ikinci çeyrek

Ünlü analistlerin Samsung’un ikinci çeyrek sonuçları hakkında tahminlerde bulundu. Peki bu tahminler Samsung için ne anlama geliyor?

Samsung ikinci çeyrek sonuçları nasıl olacak?

Dünyanın önde gelen 20 analisti, Samsung’un ikinci çeyreği hakkında değerlendirmelerde bulundu. Çip tedariki sorunlarına rağmen, Samsung için başarılı bir dönem geçti.

Samsung Electronics Co Ltd, güçlü çip fiyatları ve pandemi kaynaklı tüketici talebinin yanı sıra veri merkezlerindeki teşvikler sayesinde başarılı bir dönem geçirdi. Tahminlere göre Nisan-Haziran döneminde Samsung, yüzde 38’lik kâr artışı yaşadı.

Dünyanın en büyük bellek yongası ve akıllı telefon üreticisi için işletme kârının 10 milyar dolara sıçradığı iddia ediliyor. Ocak-Mart dönemine göre daha az sayıda akıllı telefon teslimatına rağmen Samsung, çiplere yönelik taleple önemli bir başarı elde etti.

Tahminlere göre ikinci çeyrekteki gelir, ilk çeyreğe göre yüzde 20 artacak ve Samsung’un 2018’den bu yana ikinci çeyrekteki en yüksek işletme gelirini elde edecek. Bununla birlikte Samsung’un gelirinin yüzde 15,4 arttığı da tahmin ediliyor. Analistler, sevkiyatların da arttığını söylerken, şirketin yonga bölümünün pazar tahminlerini aşan bellek yongası fiyat artışlarından büyük olasılıkla yararlandığını söyledi. Araştırma sağlayıcısı Trendforce’a göre, sunucularda, cep telefonlarında ve diğer bilgi işlem cihazlarında yaygın olarak kullanılan DRAM yongalarının fiyatları Mart çeyreğine göre yüzde 27 artarken, veri depolama pazarına hizmet eden NAND flash yongalarının fiyatları yüzde 8,6 arttı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz