Samsung İnovasyon Kampüsü programını başlattı

Samsung Hindistan, yerel gençleri eğitmek ve gelecek için teknolojiden anlayan bir iş gücü oluşturmaya yardımcı olmak amacıyla ülke genelindeki sekiz kampüste İnovasyon Kampüsü programını başlattı.

Samsung İnovasyon Kampüsü programı; yapay zeka, Nesnelerin İnterneti, kodlama, programlama ve büyük veri gibi patlamaya hazır sektörleri inceleyen yaklaşık 3.000 öğrenciyi görecek. Bu, veri öğrenimi ve dijitalleştirme aracılığıyla ülkenin gençliğini güçlendirmek için Samsung’un Hindistan Hükümeti ile süregelen ortaklığı “Powering Digital India” kapsamında geliyor.

Samsung Southwest Asia iletişim başkanı Partha Ghosh: “Küresel vatandaşlık girişimimiz Samsung İnovasyon Kampüsü, Hindistan’ın kalkınma gündemiyle yakından bağlantılıdır. Bu girişim sayesinde, gençleri güçlendirmek ve onlar için geleceğin teknoloji alanlarında fırsatlar yaratmak, Hindistan’ın büyüme hikayesini daha da ilerletmek ve Dijital Hindistan’ı Güçlendirme taahhüdümüzü güçlendirmek istiyoruz” dedi.

18-25 yaş arası öğrencilerin kurslara başvurmaları teşvik edildi. Yapay zeka kursunu seçenler 270 saat teori eğitimi ve 80 saat proje çalışması üstlenirken, IoT veya Büyük Veri kursunu alanlar 160 saat eğitim ve 80 saat proje çalışması yapacak. Kodlama ve programlama kursuna katılanlar, 80 saatlik eğitimi tamamlayacak ve kursu tamamlamak için dört günlük bir Hackathon’a katılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz