Samsung Kaliforniya’da sürücüsüz otomobil testlerine başlıyor

0

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, kendi geliştirdiği otonom sürüş teknolojisini test etmek için Kaliforniya yönetiminden izin aldı. Böylece Google, Tesla, Ford, Uber gibi çok sayıda firmanın sürücüsüz otomobilleriyle dolu olan Kaliforniya otoyolları kısa süre sonra Samsung’un otonom otomobilleriyle de tanışacak.

Samsung aynı zamanda, kendi ülkesi Güney Kore’deki yetkililerden de geliştirdiği otonom sürüş teknolojisini hem Güney Kore içinde hem de dışında denemek için izin almak durumunda kaldı.

Güney Kore yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre Samsung araçları, Samsung’ın geliştirdiği kameralar, sensörler ve yapay zeka yazılımları ile çalışacak. Ayrıca araçların zor hava şartlarında test sürüşüne çıkması için de izin verildi. Yani Yağmur, kar, fırtına gibi ortamlarda da otonom araçların neler yapabildiklerini göreceğiz.

Samsung sene başında akıllı otomobil teknolojileri geliştirmek amacıyla ünlü araç içi ses sistemleri geliştiricisi Harman’ı 8 milyar dolar ödeyerek satın almıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>