Samsung kar artışı bekliyor

0

Samsung kar

Samsung kar artışı sağlayarak 2018 yılında sektörde daha da güçlenmeyi hedefliyor. Yapay zeka dahil birçok teknolojiye yatırım yapan Samsung kar artışı hedefi ile teknoloji devi unvanını devam ettirmek istiyor.

Samsung kar hedefi 2018

Samsung Electronics, 2017 yılının dördüncü çeyreğinde 15,1 trilyon won’luk (14 milyar dolar) işletme karı elde etmişti. Geçtiğimiz çeyrek dönemde ise 53.6 trilyon won’luk kar ile en yüksek karını sağlamıştı.

Samsung, 2021 yılına kadar kapasitesini daha da artıracak olan Pyeongtaek çip hattına 30 trilyon won yatırım yapacak. 2016 yılında ise şirket, yıl boyunca işletme karı olarak toplam 29 trilyon won kazandı. Bu yıl ise şirket 2017 yılındaki karını ikiye katlamayı hedefliyor.

Samsung’un elde ettiği kar miktarının büyük bir çoğunluğunun bellek yongaları ve yarıiletken işlerinden kaynaklandığı belirtiliyor. Samsung, bellek yongalarına olan talebin artarak devam edeceğini belirtiyor. Buna karşı bir atak olarak ise SK Hynix ve Toshiba’nın fiyatlarını düşüreceği öngörülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>