Samsung KNOX Güvenlik Sistemi Android’e entegre ediliyor

0

Geçtiğimiz günlerde yapılan Google I/O toplantısında sunulan yeni Android sürümü, kurumsal kullanıcılar ve BT yöneticileri için bir dizi yeni özellik içerecek. Bu özellikler arasında iş verilerinin yönetilmesine ve güvence altında tutulmasına yönelik ayrı bir bölüm de  var. Bu yeni deneyim kurumsal kullanıcılara ve BT yöneticilerine, gelişen kurumsal mobilite trendlerine uyum sağlama yeteneği de kazandıracak.

Samsung ve Google arasında gerçekleştirilen işbirliği, aynı zamanda, son kullanıcı gizliliğinden ve deneyimlerinden ödün verilmemesini ve bu şekilde kullanıcıların kişisel kullanımlarında yaşadıkları Android deneyiminin aynısını işte de yaşayabilmelerini sağlıyor. Samsung, Android platformuyla çalışan kurumsal mobilite pazarına girmeye yönelik bu girişimin yanı sıra, kurumsal müşterilerine ileri, farklılaştırılmış ve kapsamlı bir kurumsal mobilite çözümü sağlamaya da devam edecek.

Samsung KNOX, şu anda, ABD Hükümeti’nin ve Savunma Bakanlığı’nın temel inisiyatiflerine ve diğer mobil cihaz güvenliği standartlarına uygun, savunma sınıfı ve devlet onaylı bir mobil güvenlik sağlayan tek Android sağlayıcısıdır. Bu özelliği platformun devlet kurumlarında ve diğer yüksek düzeyde düzenlenmiş kurumsal ortamlarda kullanılabilmesini sağıyor.

Samsung KNOX platformu, Mayıs 2013’te ABD Savunma Bilgi Sistemleri Ajansı’ndan ABD Savunma Bakanlığı ağlarında kullanılmasını sağlayacak STIG onayını aldı ve Nisan 2014’te STIG sürüm 2’ye yükseltildi. Birleşik Krallık hükümeti de, bir süre önce, Samsung KNOX’un seçilmiş Samsung Android cihazlarında kullanımı için Son Kullanıcı Cihaz (EUD) Güvenlik Kılavuzu yayımladı. Ayrıca, KNOX’la tümleşik cihazlar MDFPP Ortak Kriterleri sertifikası aldı. Galaxy S5 ve Note 10.1 (2014 Basımı) Mayıs 2014’te ve Galaxy S4, Galaxy Note 3 ve Galaxy Note PRO Şubat 2014’te bu sertifikaya hak kazandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>