Samsung koronavirüs ilaçları üretecek

0

Samsung koronavirüs

Birçok farklı alanda faaliyet gösteren Samsung koronavirüs ilaçları üretecek. Samsung, bu ilaçların üretimi için ortak bir çalışma yürütecek.

Samsung koronavirüs ile mücadeleye destek oluyor

Teknoloji dünyası, koronavirüs ile mücadele için yoğun bir mesai harcıyor. Teknoloji devi şirketler tıbbi ekipmanların yanı sıra ilaç ve aşı üretimi için de yoğun bir mesai harcıyor.

Bu şirketlerden biri de farklı grup şirketlere sahip olan Samsung. Teknoloji sektörünün dev ismi Samsung, Samsung Biologics bünyesinde ilaç üretimi için Vir Biotechnology ile anlaşma yaptı. Yapılan anlaşma kapsamında, koronavirüsün olası tedavileri için çalışan Vir Biotechnology, ilaç üretimini Samsung Biologics’e yaptıracak. Deneysel testlerin ardından ilaç üretiminin en erken Ekim ayında başlaması bekleniyor.

360 milyon dolarlık bu anlaşmanın, Vir Biotechnology’nin halka açılmasından bu yana yapılan en büyük anlaşma olduğu belirtiliyor. Ayrıca bu tutar, Vir Biotechnology’nin geçen yıl raporladığı gelirin yüzde 63’üne denk geliyor. Ortaklık kapsamında üretilecek ticari paketin ise 2021 yılı başlarında üretime başlanabileceği konuşuluyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>