Samsung LG panellerle OLED TV’ler geliştirecek

0

Samsung LG panel

Yeni çıkan söylentilere göre Samsung LG panellerle OLED TV’ler geliştirecek. Bu geliştirmenin 2021 yılı sonlarını bulacağı konuşuluyor.

Samsung LG panellerle OLED TV üretecek

Üreticilerin tedarik zincirlerini geniş kapsamlı büyütmesiyle, artık rakiplerinin ürünlerini kullanmak sıradan hale geldi. Smasung ile LG arasındaki anlaşma, bu alanda bir yeniliği beraberinde getirecek.

Sammobile tarafından tespit edilen Koreli yayıncı MTN’nin raporuna göre Samsung, rakibi LG tarafından sağlanan panellerle OLED TV’ler üretmeye başlayabilir. İki şirketin, Samsung’un 2021’in ikinci yarısında LG’den 1 milyon ve 2022’de 4 milyon OLED panel satın alması için bir anlaşma imzaladığı bildirildi.

Samsung, akıllı telefonlar için en büyük OLED ekran üreticilerinden biri olmasına rağmen, üst düzey TV’ler için QLED teknolojisine bağlı kaldı. LG ise üst seviye TV’lerinde OLED’i kullanıyor ve Sony gibi üreticilere OLED paneller sağlıyor.

LG ve Samsung odak noktasını LCD TV’lerden üst düzey modellere kaydırıyor. LCD tedariki ise şu anda panel üretiminde ilk üç sırada yer alan BOE, CSOT ve HKC gibi Çinli şirketler tarafından sağlanıyor. LG’nin 2020 yılında piyasaya tedarik ettiği 25 milyon panelde 8 milyonunun OLED olduğu belirtiliyor. Samsung ve LG, daha önce LCD panel tedariki konusunda görüşme yapmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>