Samsung mobil ve tüketici elektroniği birimini birleştiriyor

Samsung mobil ve tüketici elektroniği
Samsung mobil ve tüketici elektroniği

Samsung mobil ve tüketici elektroniği birimini birleştirme kararı aldı. Bu kararla Samsung, daha hızlı karar mekanizması oluşturacak.

Samsung mobil ve tüketici elektroniğini tek çatı altında topluyor

Samsung Electronics, mobil ve tüketici elektroniği işini tek bir bölümde birleştiriyor ve iş rekabet gücünü güçlendirmek için yeni liderler görevlendiriyor.

Güney Koreli şirket, SET bölümünün CEO’su ve Başkan Yardımcısı pozisyonuna Jong-Hee Han’ın getirileceğini açıkladı. Samsung’un DS bölümüne, değişikliğin bir parçası olarak CEO olarak Kyehyun Kyung öncülük edecek.

DS bölümü, Samsung’un yarı iletken işini oluşturuyor ve Exynos çipleri, görüntü sensörleri, depolama ve ekran entegre devreleri gibi ürünleri içeriyor.

TSMC ile yoğun bir şekilde rekabet etmeye çalışan Samsung, bu yılın başlarında dökümhane işletmelerine yaptığı yatırımı 171 trilyon Won’a (yaklaşık 144 milyar dolara) çıkaracağını söyledi.

Pazar araştırmacısı Statista’ya göre, TSMC yüzde 53 pazar payıyla küresel yarı iletken döküm pazarına liderlik ediyor. Onu 2021’in 3. çeyreğinde elde edilen gelir açısından pazarın yüzde 17.1’ini oluşturan Samsung izliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz