Samsung, nesnelerin internetine yatırım yapıyor

0

Nesnelerin interneti tarafındaki yatırımlarını her geçen gün artıran Samsung, SmartThings isimli şirketi satın aldığını duyurdu. Amerika kökenli şirkete yatırım yapan Samsung, bu organizasyonu Palo Alto’daki Samsung Açık Grup İnovasyon Merkezi’ne taşıyacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan SmartThings CEO’su Alex Hawkinson, Güney Koreli Samsung ile işbirliğinin büyümelerini tetikleyeceğine inandığını belirtti. Bu işbirliğini bir fırsat olarak gördüklerini de kaydeden Hawkinson, bu ilişkinin uzun vadede küresel çalışmaları için ortam sunacağının altını çizdi.

SmartThings hâlihazırda bir uygulama yardımıyla uzaktan yönetimi mümkün olan hareket algılayıcıları, güç kontrol üniteleri gibi donanımlar üretip satıyor. Satın almanın finansal detayları tam olarak sonuçlanmasa da boyutunun 200 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>