Samsung Note 7 patlama raporu sızdırıldı

0

Samsung tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan resmi açıklamada 23 Ocak tarihinde basın toplantısının düzenleneceği, basın toplantısında Galaxy Note 7 modellerinde yaşanan problemlerin detaylı bir şekilde anlatılacağı ifade edilmişti.

23 Ocak Sabah 04.00 itibariyle başlayacak toplantıda en çok merak edilen sorunun yanıtı resmen açıklanacak. Açıklama sonrasında teknoloji dünyası gözünü 23 Ocak’ta yapılacak toplantıya çevirirken paylaşılan son bilgilerde basın toplantısı raporlarının sızdırıldığı belirtildi.

Raporda Neler Var?

Yabancı kaynaklarda paylaşılan haberlerde Galaxy Note 7 modeli ile ilgili yapılacak açıklamaların tümünün detaylı bir şekilde yer aldığı ifade edildi. Rapora göre patlamaların sebebi tamamen bataryadan kaynaklanıyor.

Bataryaların farklı ve büyük boyutlarda üretilmesi nedeniyle sorunların yaşandığı belirtilen raporda üretim hatası nedeniyle ısınan bataryaların patladığı bilgisine yer verildi. Raporda yer alan en önemli detay ise Samsung’un yoğun talep alması nedeniyle üretimi artırmak zorunda kalması ve bu nedenle Amperex Technology gibi firmalardan batarya üretimi konusunda destek alması oldu. Destek sürecinin başlamasıyla birlikte batarya kontrolünü elinden kaçıran Samsung, hatalı üretimleri fark edemediği gibi bu bataryalar piyasaya sunularak büyük bir fiyaskonun yaşanmasına yol açıldı.

Bu bakımdan piyasaya sunulan Galaxy Note 7 modellerinin tümünde patlama yaşanmadığı gibi büyük bir kısmında patlamalar yaşandı ve bu sorun çözülemedi. Pazartesi günü yapılacak toplantıda eğer sızdırılan raporlar doğruysa Samsung tarafından bu yönde bir açıklama yapılacak. Açıklanacak bilgilerin ardından en çok merak edilen diğer bir detay kullanıcıların açıklamalardan tatmin olup olmayacağı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>