Samsung NXP’yi satın almak istiyor

0

Samsung NXP

Daha önce Samsung NXP’yi satın almak için girişimlerde bulunmuştu. Ancak bu kez Samsung’un bu süreci başarıyla noktalaması bekleniyor.

Samsung NXP veya Texas Instuments’i satın alabilir

Samsung ile NXP arasındaki görüşmeler aslımda 2016 yılına dayanıyor. Bu görüşmeler, Qualcomm’un araya girmesiyle olumsuz sonuçlanmıştı.

Ancak Samsung, bu kez NXP konusunda net adımlar atıyor. 2020 yılını 110 milyar dolarlık birikimle kapatan Samsung, otomotiv teknolojilerinde daha iddialı hale gelmek istiyor. 2016’da Samsung, NXP’yi satın alacakken Qualcomm daha yüksek teklifle araya girmiş ancak Çin bu satışı engelleyince NXP bağımsız olarak varlığını sürdürmeye devam etmişti.

Samsung şu anda araç bilgi teknolojilerinde ilerleme kaydetmek için NXP’yi sartın almak istiyor. Bununla birlikte mikro kontrolcü alanında faaliyet gösteren Renesas ve güç yönetiminde faaliyet gösteren Infineon da şirketin radarına girmiş durumda. Samsung, yapacağı görüşmelerin ardından herhangi bir kredi gereksinimi duymadan bu üç şirketten birini satın alabilir.

Bununla birlikte 155 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan ve güç yönetim devreleri üreten Texas Instruments de Samsung’un radarında yer alıyor. Ancak bunun için Samsung kredi desteğine ihtiyaç duyabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>