Samsung otonom araç testi için izin aldı

0

Otonom araçlar, teknolojinin yeni rekabet alanına dönüştü. Hem teknoloji şirketleri hem de otomotiv endüstrisi otonom sürüş teknolojileri geliştirmek için büyük bir rekabet halindeler.

Şimdi bu rekabete Güney Koreli teknoloji devi Samsung da katıldı. Uzun zamandır büyük gizlilik içinde otonom sürüş teknolojileri geliştirmeye çalıştığı bilinen Samsung, Güney Kore trafiğinde otonom sürüş testleri yapabilmek için gerekli izinleri aldı.

Ancak bu gelişme Samsung’un otomobil satacağı anlamına geliyor. Firmanın hedefi otomobil üreticilerine teknoloji satmak. Bu testlerle beraber Samsung, Google’a rakip olacak şekilde, kendi sensör ve işlemci modüllerini geliştirecek ve Waymo’nun pazarladığı yapay zekalı otonom sürüş teknolojilerine rakip bir ürün geliştirmiş olacak.

Firma test için yine Güney Koreli bir üretici olan Hyundai’nin otomobillerini kullanacak. Bu da teknolojinin olgunlaşmasıyla beraber Hyundai’nin otonom sürüş alt yapısını Samsung’un sağlayacağı beklentisini oluşturuyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>