Samsung otonom araçlar için çip mi üretiyor?

0

Samsung otonom

Samsung otonom araç sektörüne henüz rakipleri gibi giriş yapmadı. Ancak ortaya çıkan iddialar, Samsung’un hazırlık aşamasında olduğunu gösteriyor.

Samsung otonom araçlar için çip üretecek mi?

Güney Koreli teknoloji devi, birçok alanda dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Ancak rakipleri gibi otonom araç sektörüne yönelik herhangi bir adım atmayarak, bu alanda sessiz kaldı. Kore Herald tarafından ortaya atılan iddialarda, Samsung’un otonom araç sektörü için yazılım ekibi işe aldığı iddia edildi. Bu işe alımların, otonom araçlara yönelik çip üretiminin bir parçası olduğu belirtildi.

Ayrıca iddialara göre Samsung, otonom araç çiplerini Tesla araçlar için üretecek. Model 3 araçlarıyla birlikte çip geliştirme girişiminde bulunan Tesla’nın Samsung’la iş birliği yapmış olabileceği söyleniyor.

Ancak bu iddialar hakkında her iki şirketten de henüz bir doğrulma veya yalanlama yapılmadı. Araçlarında kullanılan çipleri şu anda Nvidia ve Intel’den tedarik eden Tesla’nın nasıl bir adım atacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>