Samsung özür diledi

0

Samsung özür

Zorlu ve sağlıksız çalışma koşullarıyla Samsung özür diledi. Zorlu ve sağlıksız çalışma koşulundaki şirketlere Samsung da eklendi.

Sağlıksız çalışma koşulları için Samsung özür diledi

Son yıllarda teknoloji devi şirketler, zorlu ve kötü çalışma koşullarıyla tartışmalara neden oluyor. Tesla, Amazon ve Apple’dan sonra bu şirketlere Samsung da eklendi. Güney Kore’nin başkenti Seul’da düzenlenen bir etkinlikte Samsung yöneticilerinden Ki-Nam Kim, çalışanları ve ailelerinden özür diledi.

Son yıllarda 118 Samsung çalışanının sağlıksız çalışma koşulları nedeniyle kanser gibi ağır hastalıklarla yaşamını kaybettiği belirtiliyor. Ayrıca kısa süreli bile olsa Samsung bünyesinde çalışan çok sayıda kişinin şu an hasta olduğu belirtiliyor.

Bunun ana nedeni ise ekranlar ve çipler üretiminde ortaya çıkan zehirli gazlar. Ki-Nam Kim, Samsung’un şimdiye kadar bu duruma karşı yeterli bir önlem almadığını da itiraf etti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>