Samsung pil devrimi mi yapacak?

0

Elektrikli araçlar ve yenilenebilir enerji konusunda insanlığın önündeki en önemli şişe ağzı olan pil teknolojisi konusunda Samsung çok önemli bir pil devrimi için hazırlanıyor.

Elektrik ekonomisine güçlü pil gerekiyor

Samsung’tan gelen bilgilere göre, şirket dünyayı değiştirebilecek bir devrime hazırlanıyor. Şirketin pil teknolojileri de geliştiren Ar-Ge laboratuvarı Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT), Üniversitelerle ortak şekilde yürüttüğü çalışmaların sonunda, Lit-ion pilleri yerine grafin materyalinin kullanıldığı pil teknolojisiyle, mevcut pillerden %45 daha fazla kapasite ve 5X daha hızlı şarj yeteneği geliştirmeyi başardı.

Bu da günlük yaşamda çok büyük bir gelişim anlamına geliyor. Telefonların, laptopların, tabletlerin ve elektrikli otomobillerin tek şarjla %45 daha fazla çalışabilmesi ve 5 kat daha hızlı şarj edilebilmesi mümkün olacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>