Samsung PlayGalaxy Link için sona gelindi

0

Samsung PlayGalaxy Link

Büyük umutlarla piyasaya çıkan oyun akış hizmeti Samsung PlayGalaxy Link için artık sona gelindi. Samsung bu servisini sonlandıracağını duyurdu.

Samsung PlayGalaxy Link veda ediyor

Oyun akış servislerinde talebin artmasıyla, Samsung da bu sektördeki kullanıcı kitlesini değerlendirmek istemişti. Bunun için PlayGalaxy Link servsiini duyuran şirket, büyük umutlarla sektöre giriş yapmıştı.

2019 yılında piyasaya çıkan PlayGalaxy Link, Google Stadia gibi bulut oyun akış hizmeti görevi görmüyordu. Ancak Samsung telefon sahipleri, hareket halinde PC oyunlarını oynayabiliyorlardı. Hatta Samsung desteklenen model sayısını Galaxy Fold, S9, Note9 ve A90’ı da ekleyerek artırmıştı. Ancak büyük umutlarla duyurulan PlayGalaxy Link için artık sona gelinmiş durumda.

Samsung tarafından yapılan açıklamada, PlayGalaxy Link’in 27 Mart 2020 tarihi itibariyle sonlandırılacağı duyuruldu. Samsung’un bu projeden edindiği tecrübeleri yeni projelerde daha etkili bir şekilde kullanabileceği belirtiliyor. Ayrıca Samsung’un Microsoft ile işbirliği yapaibleceği ve Galaxy cihazlara Project xCloud hizmetini getirebileceği de konuşuluyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>