Samsung remote test laboratuvarı açtı

0

Samsung remote test laboratuvarı

Uygulama geliştiriciler için Samsung remote test laboratuvarı açtı. Bu test laboratuvarıyla, uygulamaların test aşaması geliştiriciler için daha kolay olacak.

Samsung remote test laboratuvarı kullanıma sunuldu

Uygulama geliştirme süreci aslında birçok zorlu aşamayı barındırıyor. Uygulamanın kullanıcıların beğenisinin toplayabilmesinin yanı sıra, uygulama mağazasına yüklenmeden önce testleri sorunsuz bir şekilde geçmesi gerekiyor.

Hatta bu testlerin yapılabilmesi bile birçok geliştiriciyi zor durumda bırakıyor. Çünkü ilgili uygulama için en iyi ve en uygun cihazı bulmak zor olabiliyor. Samsung geliştiricilere kolaylık sağlamak için Remote Testing Lab Program isimli uzaktan test laboratuvarı programını duyurdu.

Bu test programıyla geliştiricilerin uygulamalarını sanal olarak test etmeleri sağlanıyor. Geliştiriciler, Galaxy S20 serisi ve Galaxy Z Flip gibi Samsung’un en yeni cihazlarıyla testlerini yapabiliyor.

Remote Testing Lab’ı kullanmak için ise Java Web Start ile Java Runtime Environment 7 veya üstü, güvenilir internet bağlantısı ve ücretsiz olarak açılabilen Samsung geliştirici hesabının yeterli olduğu belirtiliyor. APK dosyaları yüklenerek, gerekli testler yapılabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>