Samsung Round 360: 4K 360 derece çekim yapabilen kamera

0

Samsung Round 360

Samsung Round 360 kamera, San Francisco‘da düzenlenen Samsung Geliştirici Konferansı‘nda görücüye çıktı.

Samsung Round 360 özellikleri

Yeni kamera adından da anlaşılabildiği gibi 4K çözünürlükte 360 derece kayıt yapabiliyor ve gerek canlı yayında gerekse de video kaydında izleyenlerin her yeri yüksek kalitede görmesi sağlanıyor. 

Üzerinde 17 kamera lensine sahip ürün, bu yılın dördüncü çeyreğinde satın alınabilir olacak. Konferansta konuşan Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Taeyong Kim, bu ve benzeri kameralarla elde edilen yüksek çözünürlüklü VR içeriklerinin daha iyi görüntülenmesi adına şirketin daha iyi bir mobil VR teknolojisi üzerine çalıştığını belirtti.

İlk Gear VR gözlüğünü 2014 yılında çıkaran şirket, Oculus mağazasında 1,000‘in üzerinde uygulama barındırması ve cihazın sadece 100 dolar gibi bir fiyat etiketi olmasıyla öne çıkıyor. Yeni VR teknolojisinin ise öncelikli olarak daha iyi görsel deneyi sunacağı belirtiliyor. 

Samsung Round 360 ise tabii ki şirketin Gear 360 modeline göre çok daha pahalı olacak. Ürünün üzerindeki kameralar 1/2.0 inç boyutlu ve F/1.8 diyafram değerine sahip. Ayrıca ürünün üzerinde 6 adet mikrofon, LAN, USB-C bağlantı noktası, 10 GB RAM ve 40 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Kameranın toplam ağırlığı ise 1.9 kg.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>