Samsung saç dökülmesini tespit edebilecek!

0

Samsung saç

CES 2020’ye sayılı günler kala, Samsung yeni ürünlerini tanıtmaya başladı. Samsung saç dökülmesini tespit edebilen yeni teknolojisiyle tüm dikkatleri üzerine topladı.

Samsung saç dökülmesini tespit ediyor

Son yıllarda teknoloji devleri, uzman oldukları alanların dışında günlük hayata dokunan yeni teknolojiler de tanıtıyor. Bunun son örneği ise akıllı telefon sektörünün dev ismi Samsung’dan geldi.

Saç dökülmelerine odaklanan Samsung, Becon isimli yeni bir cihaz geliştirdi. Becon ile kullanıcı öncelikle kendi kafatasını tarayarak işleme başlayabiliyor. Daha sonra ise akıllı telefonda yüklü olan uygulama üzerinden kullanıcının tarama verilerine ulaşılabiliyor. Uygulama, kullanıcının saç dökülmesinin durumu hakkında çeşitli bilgiler paylaşıyor.

Ancak Becon, saç dökülmesiyle ilgili tıbbi bir tavsiyede bulunmuyor. İlgili kullanıcının sadece saçlarının dökülmesi hakkında bilgi sahibi olması ve gerekli görüldüğü takdirde hastaneye giderek tıbbi destek alması amaçlanıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>