Samsung sanal dokunuş teknolojisi geliştirdi

0

Samsung sanal dokunuş

Vtouch isimli Samsung sanal dokunuş teknolojisi, nesnelere dokunmadan etkileşime girilmesini sağlıyor. Vtouch ile dokunmanın ötesine geçiliyor.

Samsung sanal dokunuş teknolojisi: Vtouch

Akıllı cihaz sektörünün dışında yenilikçi teknolojilere de ağırlık veren Samsung, diğer üreticilerin de kullanabileceği sistemler üzerinde çalışıyor. Samsung’un bu alandaki son teknolojisi ise sanal dokunuş sistemi oldu.

Vtouch isimli bu sanal dokunuş teknolojisi, kullanıcıların nesnelere dokunmadan etkileşime girebilmesini sağlıyor. Vtouch, kullanıcıların göz ve parmak hareketlerini derin öğrenme ile analiz ediyor. Bu analiz sonrasında ilgili sistemle etkileşime girilmesi sağlanıyor.

Sezgisel bir dokunuş deneyimi sunan Vtouch’ın fiyatları uygun hale geldiğinde, bu teknolojinin birçok akıllı cihazda kullanılması hedefleniyor. Vtouch teknolojisi televizyonlardan tabletlere kadar birçok farklı cihazda kullanılması mümkün hale gelecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>