Samsung SAS SSD piyasaya çıktı

0

Samsung SAS SSD

Samsung SAS SSD ile büyük veri merkezlerine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Yeni Samsung SAS SSD, şimdiye kadarki en yüksek depolama kapasitesine sahip.

Samsung SAS SSD 30.72 terabayt

Kurumsal şirketler için geliştirilen SAS SSD 30.72 terabaytlık depolama alanına sahip. Yani kaba bir hesapla 5.700 Full HD (1920×1080 veya 5GB civarında) film saklamak için yeterli alan sunuyor. Ayrıca 400.000 IOPS ve 50.000 IOPS’e kadar rastgele okuma ve yazma hızına sahip.

2,100 MB/s ve 1,700 MB/s’e kadar sıralı okuma ve yazma hızı ile bir önceki modele kıyasla 3 kat daha hızlı işlem yapabiliyor.

Yeni denetleyici, önceki SSD’lerde kullanılan dokuz ana ve alt denetleyiciyi birleştiriyor. 4GB DRAM paketleri dört katmanlı 8Gb DDR4 istifleme ile yapıldı. SAS SSD’nin garanti süresinin ise 5 yıl olduğu belirtiliyor. Yazılımında metadata koruması, ani güç kesintilerinden veri saklama ve kurtarma ve güvenlik için yeni bir hata düzeltme kodu (ECC) algoritması bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>