Samsung SDI Illinois’de pil tesisi kurmak istiyor

0

Samsung SDI Illinois

Samsung SDI’ın Illinois’de bir pil tesisi kurmak istediği açıklandı. Senatör Dick Durbin konuyla ilgili açıklama yaptı.

Samsung SDI Illinois’de pil tesisi için harekete geçti

Senatör Dick Durbin gazetecilere verdiği demeçte, Güney Koreli Samsung SDI Co Ltd’nin Illinois’in merkezinde bir pil tesisi kurmayı düşündüğünü söyledi.

Kaynaklara göre Koreli pil üreticileri, Sterantis amacıyla pil yapmak için en az 3 trilyon won (2.62 milyar dolar) ve Libya için pil üretmek için en az 1 trilyon won yatırım yapacak. Samsung SDI’nin bir otomobil üreticisiyle ortak girişim olarak mı yoksa bağımsız bir üretim üssü olarak mı bir ABD tesisi kuracağına henüz karar vermedi belirtildi.

Ayrıca Samsung SDI’ın bir otomobil üreticisiyle ortak girişim olarak mı yoksa bağımsız bir üretim üssü olarak mı bir ABD tesisi kuracağına henüz karar vermediği vurgulandı. Bununla birlikte Samsung SDI yetkilileri yakın zamanda Stellantis ile pil tedarik sorunlarını görüşmek üzere Detroit’e gitti. Samsung’un pil tesisiyle ilgili yakın zamanda karar alması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>