Samsung SSD depolama ürünleri Türkiye’de

0

Samsung_T1Gelişmiş bellek teknolojisinin önde gelen şirketlerinden Samsung Electronics, CES 2015 Fuarı’nda “cebe sığabilecek kadar küçük harici SSD ürünler” olarak tanıttığı Samsung T1 ürün serisini Türkiye’de satışa sundu.

Kartvizit boyutunda bir sürücüye 1 terabyte’a kadar veri depolayabilen Samsung T1 ürünleri veri okuma/yazma hızıyla da dikkat çekiyor. 3D V-NAND adı verilen teknolojiyle desteklenen ve bu sayede geleneksel harici sabit disklerin dört katı veri okuma/yazma hızına sahip olan Samsung T1 ürünleri, 3GB’lık bir film dosyasını 8 saniye kadar kısa bir sürede kaydetmeyi mümkün kılıyor.

Yalnızca 28 gramlık bir ağırlığa sahip olan Samsung T1’in dikkat çeken bir diğer özelliği ise güvenlik desteği. T1, gelişmiş donanım kriptolama, şifre yazılımı, darbeye dayanıklılık ve dinamik termal koruma gibi özellikleri barındırıyor. T1 serisi, 1 TB’lık üst modelin haricinde 250 GB ve 500 GB’lık kapasitelerle de satın alınabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>