Samsung tesisi için yer seçimi yapıldı

0

Samsung tesisi

Samsung ABD’de kuracağı tesis için eyalet yönetimleriyle görüşmeler yapıyordu. Bu tesisin kurulacağı yer için son karar verildi.

Samsung tesisi Austin’e kurulacak

Samsung kuracağı yeni üretim tesisi için ABD’de eyalet yönetimleriyle sıkı bir pazarlık yaptı. Bu pazarlık sonucunda Texas eyaletinin en büyük 4. Şehri olan Austin’de fabrikanın kurulmasına karar verildi.

Daha önce Texas’taki üretim tesisleri için 17 milyar dolarlık yapan Samsung, ek olarak 17 milyar dolarlık bir yatırım daha yapacak. 17 milyar dolar değerindeki bu yeni tesis, 1.800 kişiye iş imkanı sunacak. Bu da şehirdeki çalışma hayatının hareketlenmesini sağlayacak.

Samsung’un kuracağı bu tesiste, 3nm EUV üretimi gerçekleştirilecek. 2023 yılının sonlarında devreye alınacak tesis, ABD’nin teknoloji şirketleriyle ilişkilerinde de önemli bir rol üstelenecek.

Samsung daha önce yaptığı görüşmelerde eyalet yönetimlerinden 1 milyar dolar teşvik talep etmişti. Şimdilik bu konuda resmi bir açıklamaya yapılmadı ancak Texas yönetiminin bu teşvik isteğini kabul etmiş olabileceği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>