Samsung, Tizen kartını oynuyor

0

tizenSamsung kısa süre önce Google ile kavga etmek pahasına, Tizen işletim sistemini devreye almaya karar vermişti. Beklenen kavganın da yöneticiler katında, Samsung ve Google’ın CEO’ları seviyesinde, yüksek sesle gerçekleştiği basına sızmıştı.

Bağrış çağrışlarla geçen kavgalara rağmen, Samsung Tizen projesinden vazgeçmedi ve şimdi gelen bir rapora göre Samsung 2016’de yüksek profilli bir Tizen telefonu piyasaysa sürecek.

Samsung’un asıl amacı, Tizen’i kısa süre içinde BlackBerry’inin ardından en çok kullanılan dördüncü işletim sistemine dönüştürmek. Sonrasında ise kademe kademe yükselerek piyasadaki büyük oyuncu olmayı hedefliyor.

Tizen’in hızlı gelişmesi için anahtar role sahip olan uygulamaların da hızla gelişmesi bekleniyor zira Samsung Tizen uygulama geliştiricilerine, 2016 sonuna kadar tüm uygulama gelirlerinin kendilerine kalacağı sözünü verdi. Yani Google, Apple, BB veya Windows gibi satışlardan komisyon almayacak. Bu da Tizen uygulamalarının çok karlı olacağı anlamına geliyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>