Samsung Tizen platformu TV sektöründe lider oldu

0

Samsung Tizen platformu

Samsung Tizen platformu satış sayısı ile TV sektöründe lider oldu. Tizen işletim sistemi, 155 milyon satış ile yeni bir rekor kırdı.

Samsung Tizen platformu 155 milyon adet sattı

Akıllı TV sektöründe yaşanan hızlı büyüme, işletim sistemlerine de doğrudan yansıyor. Samsung’un Tizen platformu, TV sektöründe lider olmayı başardı.

İlk olarak akıllı telefon sektöründe şansını deneyen ve sonrasında giyilebilir cihaz sektörüne giriş yapan Tizen platformu, bu alanlarda beklenen başarıyı yakalayamamıştı. Şu anda buna akıllı ev aletleri ve TC sektörünün de eklenmesiyle Tizen, lider hale geldi. Linux tabanlı Tizen işletim sistemi, şu anda bağlantılı TV sektöründe yüzde 12,5 paya sahip durumda. BU da toplamda 15 milyon adet Tizen kurulu TV’nin olduğu anlamına geliyor.

2019 yılında Tizen tabanlı TV sayısı 128 milyon adet iken 2020’de yaşanan yüzde 23’lük artışla 27 milyon TV daha buna eklendi. Bu artışta pandeminin de büyük etkisi oldu. Kullanıcılar TV’ler ve konsollara ekstra olarak yönelmiş durumdalar. Samsun 2020’nin üçüncü çeyreğinde ise 11.8 milyon adet TV satışı gerçekleştirdi. Küresel ölçekte ise bu sayının 81.3 milyon olduğu belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>